خدمات درمانی آنیمو

پاسپورت حیوانات

مراحل اخذ مجوز خروج از کشور برای حیوانات خانگی :

 

۱.واکسیناسیون کامل و پاسپورت

در مرحله اول باید واکسیناسیون با واکسن های چندگانه و هاری طبق پروتکل جهانی انجام شده باشد و شناسنامه بین المللی یا پت پاسپورت توسط دامپزشک دارای پروانه معتبر سازمان کل دامپزشکی کشور صادر شود .

 

۲.میکروچیپ گذاری

تراشه الکترونیکی بارکد داری که زیر پوست حیوان خانگی شما تعبیه می شود این بارکد با کد درج شده روی لیبل شناسنامه حیوان خانگی شما یکی است و نشان دهنده آن است که حیوان خانگی شما دارای شناسنامه مخصوص است. اطلاعات بیشتر

 

۳.تست آنتی بادی هاری یا تیتر هاری

از زمان آخرین واکسن هاری بایستی 28 روز گذشته باشد و این تست در بازه ی بین دو تایم واکسن هاری دارای اعتبار است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که یا قبل از جراحت یا همزمان با آن میکروچیپ شده است ، در غیر این صورت باید دوباره واکسینه شود.
انجام این تست بین 1 تا 3 ماه زمان میبرد.

 

۴.صدور گواهی سلامت

این گواهی دارای اعتبار یک هفته ای است که توسط دامپزشک دارای پروانه معتبر از سازمان دامپزشکی کل کشور میباشد صادر می شود. همزمان با خرید بلیط و یا ۴ روز قبل از سفر خود برای دریافت این گواهی اقدام کنید.
و در نهایت شما می توانید با در دست داشتن مدارک فوق و مراجعه اداره دامپزشکی اقدام به دریافت گذرنامه و گواهی سلامت حیوان خانگی خود جهت خروج از کشور کنید.

 

 

 

اگر قصد مهاجرت یا سفر با حیوان خانگی خود را دارید

باید توجه داشته باشید در دست داشتن پاسپورت پت از الزامات است در این راستا شما مجاز هستید فقط سگ ها ، گربه ها و برخی موش خرما ها را همراه خود داشته باشید.

Pet Passport

سندی است که شامل جزئیات مهمی مانند شناسایی حیوان خانگی شما ، مالکیت و اطلاعات پزشکی نظیر سابقه واکسیناسیون ، اقدامات پزشکی و سایر روش های درمانی است. اگر حیوان خانگی شما دارای گذرنامه حیوان خانگی معتبر باشد ، می تواند بدون نیاز به ماندن در قرنطینه بین کشورهای اتحادیه اروپا و سایر کشورهایی که پاسپورت حیوان خانگی را می پذیرند سفر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *